Wiadomości

Vectio T do nauki jazdy dla OSK DUET z Krosna.

Dodano: 13-05-2019

Autor: Tomasz Talarek

Vectio T dla Ośrodka Szkolenia Kierowców DUET z Krosna przekazany 13.05.2019 roku to kolejny autobus marki Otokar kompleksowo przystosowany do szkoleń kierowców, przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy kategorii D oraz do szkoleń kwalifikacyjnych.

Srebrne Vectio uzupełni dużą już flotę największego w regionie Ośrodka Szkolenia Kierowców DUET, jednakże będzie jedynym i flagowym autobusem zgodnym z kategorią "D". Robert Bęben - właściciel ośrodka przyznał: "Od dawna szukałem właściwego autobusu, a Vectio od razu wpadło mi w oko. To idealny autobus do nauki jazdy, a jego wymiary i doskonałe wyposażenie umożliwi nam wszechstronną działalność związaną ze szkoleniem kandydatów na kierowców autobusów, prowadzenie szkoleń podnoszących kwalifikację kierowców, a nawet przeprowadzanie egzaminów państwowych. To doskonała inwestycja."      

Warto przypomnieć, że Vectio T ma 10,1 m długości co plasuje go, jako idealny autobus szkoleniowy. W wyposażeniu znajduje się wszystko co niezbędne do wyszkolenia nowoczesnego kierowcy, m.in.: ESC (ESP), ABS, ASR, 6-cio biegowa manualna skrzynia biegów, retarder elektromagnetyczny, kamera i czujniki cofania, itp. Te ostatnie są automatycznie odłączane, gdy w autobus wprowadzimy w tryb szkolenia/egzaminowania. Wówczas na specjalnym panelu instruktora sygnalizowane jest użycie przez kierowcę świateł, kierunkowskazów czy hamulca. Ciekawą funkcją jest wskazanie interwencji instruktora/egzaminatora, który w sytuacji niebezpiecznej jako pierwszy użył pedału hamulca. To może być przydatne np. podczas egzaminu.

Strona OSK DUET, tutaj.     

Wróć